Auta Zastępcze

Bezgotówkowy wynajem pojazdu z ubezpieczenia OC Sprawcy

Wypożyczalnia Samochodów Koszalin

Miałeś szkodę nie ze swojej winy?
Masz uszkodzony samochód?
Skorzystaj z darmowego pojazdu!

Jeżeli Państwa samochód został uszkodzony w wyniku kolizji lub wypadku drogowego spowodowanego przez innego kierowcę, macie Państwo prawo do wynajęcia samochodu zastępczego na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. Kwestia ta została uregulowana uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2011 r. nr III CZP 5/2011. Pojazd zastępczy przysługuje na czas naprawy Państwa uszkodzonego samochodu nie tylko w sytuacji, kiedy wykorzystujecie go do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również wtedy, gdy wykorzystujecie go w życiu prywatnym. Warunkiem zwrotu kosztów przez ubezpieczyciela sprawcy kolizji lub wypadku za wynajęcie samochodu zastępczego jest wynajęcie pojazdu tej samej lub niższej klasy. Ważne jest także wykazanie, że auto zastępcze jest Państwu niezbędne do normalnego codziennego funkcjonowania (dojazdy do pracy, dowóz dzieci do szkoły, itp.), a nie posiadacie Państwo innego, wolnego i zdatnego do wykorzystania samochodu.

Jeżeli Twój samochód został uszkodzony w wyniku wypadku drogowego z winy innego kierowcy, masz prawo wynająć samochód na czas naprawy na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

Pamiętaj!

    • Prawo do samochodu zastępczego ma każdy, także osoby prywatne.
    • Nie musisz przyjmować samochodu zastępczego od ubezpieczyciela i na narzuconych przez niego warunkach (zazwyczaj mało korzystnych). Auto zastępcze należy Ci się na cały okres naprawy Twojego samochodu.
  • Auto zastępcze otrzymasz od nas bez żadnych kosztów. Wszystkie późniejsze formalności załatwimy sami.

Wypożyczalnia Samochodów KoszalinZobacz flotę